Dostal som mínusku, lebo som nemal obalený poznámkový zošit. Bolo konanie pedagóga v poriadku?

Zodpovedané
19. okt 2023

Dobrý deň,

dnes som v škole obdržal mínusku, lebo som nemal obalený svoj poznámkový zošit. Pani učiteľka to odôvodnila tak, že to robíme preto, aby sme boli ekologický. Po mojom obhájení povedala, že ju môj názor nezaujíma. Vraj takéto sú jej pravidlá a mám ich rešpektovať. Z môjho pohľadu sa nemá pedagóg do žiaka starať a starať o to, či jeho zakúpené veci sú ochránené.

Existuje nejaký zákon, ktorým by som vyjadril pochybenie pedagóga?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem vek a ani triedu. V každom prípade, zákon neexistuje. Každý učiteľ má svoje metódy.

Je október a predpokladám, že pani učiteľka obalené zošity vyžadovala od začiatku školského roka. Treba to rešpektovať. Keby prišla poznámka hneď v prvý týždeň školy, vtedy by to bolo povedzme neoprávnené. Nebol čas si obal kúpiť/vyrobiť, zabudne sa... Ale po 1,5 mesiaci? No neviem. Pokiaľ nerešpektuje žiak učiteľa, sú vyvodené následky. Tu dala mínusku.

Učiteľ má vychovávať a vyučovať. Ak zadá nejaké pravidlo, povinnosť, žiak to má rešpektovať. Ak nie, učiteľ vyvodí dôsledky.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie