Ako riešia pedagógovia na základnej škole deti s oneskoreným vývinom reči?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

syn má oneskorený vývin reči a v septembri nastupuje do prvého ročníka. Navštevuje aj logopédiu, ale zatiaľ nerozpráva plynulo. Ak začne rýchlejšie rozprávať, nie je mu dobre rozumieť.

Logopedička tvrdí, že do normálnej školy môže nastúpiť.

Ako riešia pedagógovia na ŽS deti s oneskoreným vývinom reči?

Ďakujem

Dobrý deň,

do začiatku školského roka je ešte ďaleko. Môže sa stať, že syn bude rozprávať ako ostatné deti. Ak by aj nie, v praxi to vyzerá tak, že sa riadime pokynmi logopéda a špeciálneho pedagóga.

Ak je to potrebné, žiakovi sa môže prideliť aj asistent, ktorý sa mu bude ešte intenzívnejšie venovať. Nebojte sa. 8 mesiacov je ešte veľmi dlhá doba. Určite sa to pomocou intenzívnej práce s logopedičkou, ale aj v domácom prostredí zlepší.

V škole nikto nenechá Vášho syna trápiť sa. Máme rôzne čítacie kartičky, obrázky na rozvoj reči, ale aj iné hravé aktivity. Ako som už spomínala, úzko pracujeme s logopédmi a špeciálnymi pedagógmi, ktorí nám pri práci pomáhajú.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie