Spôsobuje antikoncepcia búšenie srdca?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

mám 28 rokov a ako 2-ročná som bola operovaná na srdce - Fallotova tetralógia S. Chodievam na kontroly a lekári mi tvrdia, že som zdravá. Pociťujem nepravidelné bitie srdca, ale to je normálne s mojou diagnózou. Pred 2 dňami som začala užívať antikoncepciu Diecyclen a odvtedy pociťujem búšenie srdca. Je to ako keby mi išlo niekedy vyskočiť, zviera mi hrudník, cítim miestami také silnejšie búšenie až ako keby v hrdle.

Môže to spôsobovať antikoncepcia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Daný liek môže spôsobovať zvýšenej tepovej frekvencie. Odporúčam Vám obrátiť na lekára, ktorý Vám lieky predpísal.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie