Môžem užívať Algifen kvapky v tehotenstve?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva a mávam silné bolesti žalúdka, ktoré som mávala aj pred tehotenstvom. Vždy mi zaberali len Angifen kvapky.

Môžem ich užívať aj počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

Algifen kvapky sa neodporúča užívať počas tehotenstva. Metamizol prechádza placentárnou bariérou.

Počas prvého a druhého trimestra sa neodporúčajú, v nutnom prípade len jednorázové použitie. V treťom trimestri sú kontraindikované.

Odporúčam poradiť sa s lekárom a nájsť iný vhodný liek na žalúdočné problémy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová