Môžem súčasne užívať Euthyrox a Aspirin Protect 100?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

moja prvá otázka sa týka interakcie medzi liekom Euthyrox a Aspirin Protect 100. Obidva lieky mám odporučené užívať ráno nalačno.

Nerobím si zle, keď ich užívam spolu?

Druhá otázka sa týka Duphastonu, ktorý užívam 2x denne.

Môže Duphaston zvýšiť zrážanlivosť krvi?

Som v 9. týždni a v rodine máme Leiden mutáciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia liekov Euthyrox a Aspirin Protect sa neodporúča. Ak je podávanie tejto kombinácie nevyhnutné, tak je potrebné prehodnotiť dávkovanie a pravidelne sledovať plazmatické hladiny tyreoidálnych hormónov.

Konzultuje prosím liečbu priamo s Vaším endokrinológom.

Duphaston môže zvýšiť zrážanlivosť krvi. Predpokladám, že práve preto Vám bol nasadený Aspirin Protect.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut