Má Lexaurin vplyv na môžné tehotenstvo a na vývoj bábätka?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

už tretí rok beriem Lexaurin. Chodím k psychiatrovi a postupne ho vysadzujem. Ide mi to síce pomaličky, no snažím sa. Z veľkých davok 3 mg aj 4 tabletky za deň sa mi ho podarolo znížiť na1,5 mg a beriem ho 3x denne 1-1/2-1/2.

Iné lieky neberiem. Všetko som vysadila, dokonca aj Stilnox kvôli nespavosti. Mešká mi menštruacia, test mi vyšiel nepriamo a ku gynekologičke idem až za 10 dní.

Má Lexaurin vplyv na môžné tehotenstvo a na vývoj bábätka?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tak ako väčšina liekov, aj Lexaurin môže mať vplyv na vývoj plodu, preto sa počas tehotenstva neodporúča, ak to nie je nevyhnutné. Vo Vašom prípade sa však bez terapie pravdepodobne nezaobídete, preto lekár musí nastaviť dávkovanie tak, aby prínos liečby prevyšoval riziko.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová