Ktorý prípravok vie napraviť hormonálnu nerovnováhu po pôrode?

Zodpovedané
5. jún 2019

Dobrý deň,

som po pôrode a cítim hormonálnu nerovnováhu. Chcem sa cítiť lepšie fyzicky a aj psychicky.

Ktorý prípravok vie napraviť hormonálnu nerovnováhu po pôrode?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem koľko ste po pôrode, ale v rámci šestonedelia sa to určite upraví. Nájdete si režim s bábätkom a bude to v poriadku. Navyše ak dojčíte nie je vhodné užívať rôzne doplnky. Výživové doplnky na hormonálnu nerovnováhu sú určené pre ženy v menopauze a nie sú vhodné pre dojčiace ženy.

Jedine ešte Senovka grécka je vhodná bylinka dostupná aj v tabletách na zotavenie po pôrode.

Ak dojčíte a nemáte problém s mliečkom, tak je tiež na zváženie, pretože podporuje aj tvorbu mlieka.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová