Ktoré magnézium má najviac horčíka?

Zodpovedané
5. feb 2019

Dobrý deň,

uvažujem, že začnem užívať magnézium v tabletkách.

Ktoré z dostupných magnézií obsahuje najviac horčíka? Koľko by mal dospelý človek prijímať denne magnézia v tabletkách?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčaná denná dávka magnézia je 300 - 420 mg. Treba to však brať len ako orientačnú hodnotu, nakoľko potreba magnézia sa napríklad zvyšuje s pribudajúcim vekom alebo fyzickou záťažou. Vyššie dávky sa podávajú jedine po konzultácií s lekárom, ak máte nejaký konkrétny problém.

Denne však príjmete magnézium aj z potravy a vody, preto by ste nemali celú dávku užiť len v tabletách.

Z voľne dostupných magnézií majú najvyšší obsah Magnéziové tablety GALVEX. Obsahujú 500mg dihydrát magnéziumlaktátu, čo zodpovedá 51 mg čistého horčíka v 1 tablete.
Užívajú sa 2-3 tablety denne.

Ostatok prijímame denne v potrave. Potraviny s vysokým obsahom horčíka sú napríklad banány, špenát, sojóvé bôby, šošovica, mandle, arašidy, tuniak a samozrejme minerálne vody.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová