Inhalovanie pri vlhkom kašli a soplíkoch?

Zodpovedané
12. nov 2018

Dobrý deň,

ďakujem pekne za zodpovedanie mojej otázky o vlhkom kašli u mojich detí. Chcela som sa ešte dopýtať, či by ste odporučili na soplíky u mojej 4 ročnej dcéry aj inhaláciu. Užíva zelený Trifed a občas má hlien hustejší,občas priesvitný a občas zafarbený.
Ak inhaláciu odporúčate, zaujímalo by ma, ako často je dobré ju vykonávať a s čím? Dávam aj morskú vodu s obsahom medi.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

môžte kľudne aj inhalovať. Vyskúšajte Vincentku, najlepšie ak máte doma inhalátor, ale ak nie, tak pacienti si ju zvyknú nechať zovrieť a klasicky sa naparovať. Takisto ak malá nie je alergická, tak môžte naparovať aj nad Harmančekom.
Či už naparovanie alebo inhalácia je vhodné vykonávať 1x denne okolo 15-20 min najlepšie pred spaním.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová