Čo pomôže trojročnej dcérke na dráždivý kašeľ?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka chodí do škôlky a v tomto období býva často chorá. Rýchlo dostane soplíky a kašeľ. Užíva Imunoglukan.

Čo jej pomôže na dráždivý kašeľ?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každý deň po príchode zo škôlky jej preplachujte nos morskou vodou. Je to dobré aj na prevenciu, pretože tak odstránite bacily a nečistoty z nosovej dutiny a nedostanú sa tak do hrdla a ďalej.

Dráždivý kašeľ má zo zatekajúcich soplíkov. Môžte jej na to dávať napríklad Solmucol v práškovej forme. Je vhodný na odhlienenie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová