Bude mať antikoncepcia Daylla účinky aj po mesačnej pauze?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

cez dva roky užívam antikoncepciu Daylla. Po 7-dňovej pauze som si už ďalšie balenie nenasadila, chcela som mesiac pauzu.

Keď prejde tých ďalších 21 dní, tak mám začať znova užívať v prvý deň menštruácie nové balenie?

Nevadí to, že som si dala mesiac pauzu?

Bude mať účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Chránená ste počas tohto mesica neboli. Užívanie tabliet sa nesmie nikdy prerušiť na dlhšie ako 7 dní.

Ak sa predtým hormonálna antikoncepcia nepoužili (v predchádzajúcom mesiaci), užívanie tabliet musí začať v prvý deň prirodzeného cyklu ženy (t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania).

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie