Aký liek je vhodný na suchý dráždivý kašeľ?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

mám suchý dráždivý kašeľ. V noci ma veľmi dráždi na kašľanie. Používala som Sinecod, ale nepomohol.

Mám si dať Acc long?

Čo iné mi pomôže na suchý dráždivý kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam overenú kombináciu Stoptussin tablety + Kalciový sirup. Stoptussin utlmí suchý kašeľ. Kalciový sirup urýchľuje proces liečenia, podporuje regeneráciu kašlom podráždených dolných dýchacích ciest. Užívajte 3x denne 1 PL. Pokiaľ možno hneď nezapíjajte, nechajte pôsobiť.

ACC Long nie je vo Vašom prípade vhodný. Je určený na vlhký produktívny kašeľ. Podporuje vykašliavanie, mohol by Vás ešte viac dráždiť na kašeľ.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut