Ako predchádzať infekcií vonkajších pohlavných orgánov?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

po styku sa mi časti stáva, že dostanem zmiešanú infekciu vonkajších slizníc pohlavných orgánov. Hygienu dodržiavame.

Čo by ste mi poradili ako prevenciu?

Existuje nejaký voľnopredajný preparát na použitie pred stykom alebo po styku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako prevenciu môžete používať Rosalgin Easy. Ide o vaginálny roztok, ktorý je určený na výplachy pošvy a oplachy vonkajších pohlavných orgánov.

Pri opakujúcich sa infekciách ale rozhodne odporúčam aj návštevu gynekológa. Je potrebné urobiť kultiváciu a preliečiť ako Vás tak aj partnera.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut