Ako odstrániť hlieny u 5 ročného chlapca?

Zodpovedané
14. dec 2018

Dobrý večer,

môj 5 ročný syn má v nose hlieny, ktoré nejdú von. Keď nosom potiahne, tak to znie tak, že má plný nos. Vysmrkať mu nič nejde.

Skúšali sme inhalovanie a aj Sinupret. Žiadna zmena. Bral aj Solmucol, lebo vykašliaval. Stále mám pocit, že v nose čosi má. V noci občas dýcha úplne normálne a občas pochrapkáva. Používame aj zvlhčovač vzduchu. Čo mi poradíte?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

Vyskúšali ste toho už naozaj dosť, ako čítam.

Jediné, čo má ešte napadá a nespomínate to, sú kvapky do nosa. Použite napríklad Nasivin 0,025%, a to buď vo forme kvapiek alebo spreju do nosa. Pomáha na odpuch sliznice. Ak naozaj niečo v nošteku má, malo by mu pomôcť dostať to von.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová