Ako dlho trvá kým prestanú nežiadúce účinky lieky Pregabalin?

Zodpovedané
26. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o lieku Pregabalin.

Ako dlho trvá kým odznejú nežiadúce účinky lieky Pregabalin?

Užívam ho dva týždne a mám výrazne rečové problémy, problémy s chôdzou, doslova pocit opitosti. Som z toho nešťastná. Mám silné chronické bolesti hlavy, preto mi ho nasadili. Vôbec nezaberá.

Ďakujem

Dobrý deň,

nežiadúce účinky je potrebné spomenúť aj lekárovi, aby Vám lieky zmenil. Odoznejú v podstate do pár hodín pokiaľ sa liek vylúči. Priemerný eliminačný polčas je 6,3 hodiny. S ochorením obličiek alebo v starobe sa tento čas predlžuje.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie