Aké vitamíny sú vhodné pre dojčiace matky, ktoré majú bolesti zubov a praská im v kĺboch?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania vitamínov, keď ešte dojčím.

Môžem užívať vitamínové doplnky počas dojčenia?

Aké vitamíny sú vhodné pre dojčiace matky, ktoré majú bolesti zubov a praská im v kĺboch?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte užívať vitamínové doplnky.

Na udržanie zdravých zubov a kĺbov by ste si mohli doplniť vápnik. Môžte užívať výživový doplnok BIOMIN Calcium NEO. Obsahuje aj vitamín D3, ktorý prispieva k vstrebávaniu a správnemu využitiu vápnika v tele. Je vhodný pre dojčiace ženy.

Ak problémy budú pretrvávať, navštívte lekárov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová