Prečo sa opakujú krvné testy v tehotenstve?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom krvných testov.

Prečo sa opakujú krvné testy v tehotenstve?

Prečo sa robí opakovaný krvný test na syfilis (BWR), hepatitídu typu B (HBsAg) a HIV, ked tieto iste robili na začiatku?

Je možné, že by vyšli pri druhých odberoch pozitívne?

Mám stáleho partnera a s nikým iným nespávam, ani sa nesprávam rizikovo.

Mám mať obavy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kvôli pôrodu je potrebné mať čo najpresnejší, teda najmenej starý výsledok. Aby mohla byt podaná zdravotná starostlivosť tak, aby sa čo najviac ochránilo bábätko počas pôrodu a myslím že aj zdravotníci.

Väčšina žien žije v usporiadanom vzťahu, ale život prináša rôzne situácie... tak sa ku každému pristupuje rovnako. Testy sa robia plošne.

Nemusíte sa ničoho obávať.

Krásny pôrod!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea