Otočenie dieťaťa vonkajšími hmatmi

Zodpovedané
9. feb 2019

Dobrý deň,

som v 37. týždni tehotenstva a dieťa je v polohe koncom panvovým. Včera skúšali v Sanatóriu Koch dieťa pretočiť, no dieťa sa nechcelo pohnúť.

Kde by mi vedeli na Slovensku, prípadne v Rakúsku úspešne otočiť dieťa z polohy KP?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

viem že s týmto majú skúsenosti v Ružinove a ešte ženy chodievajú do Brna. Takisto fungujú aj iné metódy na otočenie bábätka. Okrem cvikov, manuálnej stimulácie napr. svetlom do pošvy.

Sú možnosti ako akupunktúra, spinning babies, dovovor s bábätkom ...

Niekedy však bábätko vie, prečo má ostať v polohe KP. Bábätko sa môže aj takto narodiť. Dôverujte svojmu bábätku, že vie čo robí.

Nájdite pôrodníka, ktorý má skúsenosti s pôrodom koncom panvovým.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea