Mohol zápal skresliť výsledok tehotenského testu?

Zodpovedané
13. apr 2020

Dobrý deň,

menštruácia mi mešká skoro dva týždne a dvakrát som si robila tehotenský test. Vyšiel pozitívny, ale bojím sa, aby som nemala zápal. Manžel je nevyliečený. Mala som už viackrát od neho zápaly a často ma bolí na ľavej strane.

Mohol zápal skresliť výsledok tehotenského testu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenské testy reagujú na zvýšený HCG hormón v moči, ktorý je produkovaný počas tehotenstva.

Ak by ste mali zápal, prejavovalo by sa to minimálne zmeneným výrokom, alebo nepríjemnými pocitmi. Výsledok testu by to však ovplyvniť nemalo.

Určite je však dobre, konzultovať tuto situáciu s gynekológom.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea