Je v poriadku bolesť podbruška v druhom trimestri?

Zodpovedané
24. apr 2020

Dobrý deň,

som v 17. týždni plus 4 dni a mám bolesť na pravej aj ľavej strane. Je taká sťahujúca, občas nemôžem spať ani na ľavom ani pravom boku. Bojím sa, že či je všetko v poriadku. Užívam Magnerot, ale bolesti neustupujú.

Naťahuje sa mi maternica?

Občas to naozaj bolí a je to nepríjemné. Mám pocit akoby sa mi brucho celé naťahovalo a nestačilo mu.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to čo popisujete je treba konzultovať s gynekológom, aby sa vylúčilo predčasne otváranie krčku maternice a tým hroziaci potrat. Predpokladám, keď už užívate magnézium, že ste to konzultovali a sleduje to.

Takéto komplikácie sa prejavujú menštruačnými bolesťami. Ale vylúčiť to treba.

Ak je z tejto strany všetko v poriadku, môže ísť o ukladanie maternice a to, že si hľadá svoje miesto. Tieto procesy by však nemali byt bolestivé. Odporúčam vyhľadať skúseného fyzioterapeuta, ktorý pracuje s tehotnými ženami a má s tým skúsenosti. Pravdepodobne je potrebné pouvoľňovať svalstvo v oblasti panvy, aby si bábätko našlo svoje miesto.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea