Bábo je menšie o 4 týždne. Čo to znamená?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Dnes som v 36. týždni + 5 dní a bola som na poradni v nemocnici, kde mi merali bábätko. Vraj je všetko v poriadku, len bábo zaostáva 4 týždne.

Čo to znamená?

Ma bábo nejakú vývojovú vadu?

Vraj má 2 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí to znamenať vôbec nič.

Môže byt zle stanovený termín pôrodu (bolo by ho dobre overiť podľa UZV z 10-12tt), alebo môžte mať proste malé bábätko.

Ak ste napríklad vy alebo otec, či niekto z rodiny menší, tak je to v poriadku.

Ale žiaľ, môže to znamenať aj to, že placenta dobre nevyživuje a bábätko nerastie dostatočne. Treba to sledovať, je to v kompetencii lekárov.

Držte sa!

Verím, že budete v poriadku.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea