Ako komunikovať so skoro 3-ročnou dcérkou, ktorá odmieta škôlku?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka má dva roky a 9 mesiacov a v pondelok nastúpila prvýkrát do škôlky.

Prebieha to s plačom a a nechcením chodiť do škôlky. Odlúčenie znáša ťažko a ja to rešpektujem.

Je v poriadku to, že sa zmenila aj doma?

Spánok odmieta, nechce jesť, následne plače aj hodinu. Nechce mi vôbec ísť spať, lebo sa bojí, že vstane a pôjde to škôlky. Neskutočný plač nastáva pri každom mojom slovom NIE. Snažím sa byť na ňu milá, rozprávať jej, ale vôbec mi na nič nereaguje.

Ak mám s ňou komunikovať?

Ďakujem

Dobrý deň prajem,

toto je obdobie, ktoré trápi množstvo rodičov. Adaptácia dieťaťa na MŠ je individuálna z hľadiska časového trvania.

Je normálne, že správanie dieťaťa sa môže dočasne zmeniť aj v domácom prostredí, hlavne u citlivejších detičiek.

Na túto tému som písala viacero príspevkov, dúfam, že v niečom vám dajú inšpiráciu.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička