Prečo mám rozdiel v termínoch pôrodu?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Podľa poslednej menštruácie 4.7.2019 by som mala byť 7+0. Ale podľa doktorovho ultrazvuku som v 5+3. Je prítomný vak a pre mňa mini plod bez akcie srdca.

Doktor povedal, že sa nám to pomaly rozbieha. O týždeň idem na kontrolu.

Ako je možný taký rozdiel?

Menštruáciu som nikdy nemala pravidelnú. Môj cyklus bol od 24 do 39 dní.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozdiel v termínoch pôrodu je spôsobený aj vašim nepravidelným cyklom.
Nevie sa presne, kedy došlo k ovulácii, preto ten rozdiel.

Najpresnejšie určenie termínu pôrodu je podľa ultrazvuku v 12. týždni tehotenstva.
Akciu srdca je možno ultrazvukom zistiť až cca v 7 týždni.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com