Môže pôrodná asistentka odviesť aj sama pôrod dvojičiek?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

čakám dvojičky.

Môže pôrodná asistentka odviesť aj sama pôrod dvojičiek?

Napr. po určitom už bezpečnom týždni tehotenstva. Už teraz v 1. trimestri premýšľam, kde rodiť, s kým rodiť. Ide mi o čo najprirodzenejší pôrod aký len s dvojičkami môže byť.

Prvého syna som rodila absolútne prirodzene bez zásahu v Hainburgu a rada by som si to zopakovala v rámci možnosti v bratislavskej nemocnici.

Mám pocit, že lekári robia veci bez povolenia rodičky a urýchľujú proces pôrodu a tým ho narúšajú.

Ďakujem

Dobry deň,

pôrod dvojičiek aj za ideálnych podmienok je na Slovensku a aj v Čechách vedený lekárom v úzkej spolupráci s pôrodnou asistentkou.

Ale aj dvojičky sa dajú porodiť prirodzene a bez zásahov. Treba si vybrať pôrodnicu, prípadne aj pôrodníka, ktorý Vám to umožní.

Samozrejme máte právo aj na druhý názor. Môžete sa kľudne porozprávať s lekárom a až potom sa rozhodnúť.

Za mňa by mal určite byť pri pôrode dvojičiek lekár.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com