Je vodový výtok v tehotenstve v poriadku?

Zodpovedané
14. jún 2019

Dobrý deň,

som v 23. týždni a mám veľmi vodnatý výtok. Keď sa postavím, tak mám fľak na nohavičkách. Fľak má priemer ako 2 eurová minca. Aj po toalete, keď sa utriem, tak je papier mokrý.

Je vodový výtok v poriadku?

Nemôže mi odtekať plodová voda?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výtok je normálny po celú dobu tehotenstva. Jeho charakter sa mení v závislosti od hormonálnych hladín.

Typický je biely hustý výtok a práve číry vodový.

Vo Vašom prípade ide pravdepodobne o typický tehotenský výtok. Pokiaľ by jeho množstvo bolo výrazne vyššie, tak o tom informujte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com