Je vhodné cvičiť s Aniballom pri skrátenom krčku maternice?

Zodpovedané
10. apr 2022

Dobrý deň,

od 20. týždňa mám skrátený krčok na 29,93 mm. Momentálne som v 29. týždni bez zmeny, ležím s vyvýšenými nohami a mám kľúdový režim. Som zatvorená a krčok mám polotuhý. Bábätko je už od 27. týždňa dole hlavičkou.

Chcela by som začať od 36. týždňa cvičiť s Aniballom.

Je to vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa odporúčaní odbornej spoločnosti sa neodporúča kľudový režim. Krčok takmer 3 cm je úplne normálny nález.

Klasifikácia je taká, že ak je krčok dlhší ako 25 mm, tak sa nejedná o hroziaci predčasný pôrod najmä vedy, keď sa stav už niekoľko týždňov nemení.

Kľudový režim je skôr na škodu. Odporúčam Vám normálny pohyb a určite nie ležať nohami hore.

Cvičenie s Aniballom je v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com