Bude pôrod komplikovanejší v prípade, že bábätko zostane napravo?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

som v 38. týždni + 3 dni a bábätko má chrbátik otočený na pravú stranu smerom von. Doktor v pôrodnici hovoril, že je to netypické.

Je možnosť, že sa bábätko ešte otočí chrbátikom smerom doľava?

Bude pôrod komplikovanejší v prípade, že zostane napravo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dieťa je v maternici uložené v niekoľkých polohách. Môže mať chrbátik v pravo, vľavo, orientované dopredu aj dozadu.

Všetky tieto polohy sú bežné a normálne. Je pravdou, že častejšia je uloženie chrbátika vľavo, ale to vôbec nič neznamená.

Nestresujte sa, pôrod určite dobre dopadne.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com