Akým aktivitám sa mám vyhnúť, keď mám nízko položenú placentu?

Zodpovedané
31. júl 2019

Dobrý deň,

som v 16. týždni tehotenstva a lekár mi oznámil, že mám nízko položenú placentu. Vraj sa ešte časom posunie hore.

Je to bežný stav?

Okrem pohlavného styku mi nezakázal nič iné.

Ktorým pohybovým aktivitám sa mám ešte vyhnúť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dôležitý údaj je ako ďaleko je placenta od vnútornej bránky.

Avšak nízko položená placenta v 16. týždni je celkom normálny nález. Väčšinou sa stav upraví.

Z môjho pohľadu postačí bežný tehotenský režim, nedvíhať ťažké veci a pod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com