Sú normálne silné bolesti ruky 7 týždňov po augmentácii?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

presne pred 7 týždňami som absolvovala augmentáciu bez akejkoľvek úpravy, nakoľko som pred pár rokmi absolvovala korekciu. Už po operácii som sa sťažovala na silné bolesti pravej ruky a extrémne puchnutie pravého prsníka.

Dnes je to uz 7 týždňov a bolesti sú extrémne. Ťahajú sa od prsníka, cez podpazušie až po rameno, bolesti sú aj v lopatke. Prsník v hornej časti výrazne opuchnutý a na dotyk bolestivý.

Na USG je všetko v poriadku, seróm sa tam nenachádza a v podstate na operatérovi je vidieť, že sám nevie v čom je problém. Kontrolu dal znova o tri týždne s tým, že dúfa, že sa to zlepší. No ja fungujem len na Flectore a bolesti sú neznesiteľné a ruka nefunkčná kvôli bolesti.

Akú pomoc mám ďalej vyhladať?

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

7 týždňov je ešte skoro. Prsia si na 90% sadnú po 3 mesiacoch. Ale pri modelácii v minulosti sa tam nachádza aj viac jaziev a usádzanie môže trvať aj rok.

Preto by som nerobil paniku, najmä ak máte výsledok sona v poriadku.

Ak sú bolesti neznesiteľné, odporúčam implantáty odstrániť, či to pomôže s bolesťami a v budúcnosti zvoliť výraznejšie menšie implantáty, ak vôbec.

Musel by som Vás vidieť aj poznať stav pred operáciou, no niekedy sa príčinu bolestí nemusí prísť. Môže Vás ťahať jazva v okolí prsných svalov smerom do pazuchy, kde je nervový plexus na ktorý môže vplývať výraznejší tlak cez jazvy.

Bývajú ovplyvnené aj lymfatické cievy, čím je sťažený odtok lymfy, čo by vysvetľovalo aj extrémny opuch na jednej strane.