Je štípanie pŕs a opuch hrudníka týždeň po augumentácii v norme?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

som 3. deň po augmentácii s modeláciou a každý deň cítim nové pocity. Jeden deň ma prsia štípu, druhý deň sú zase ťažké a tvrdé. Som opuchnutá na hrudníku a aj na rebrách. Mám aj nevoľnosti asi z liekov od bolesti a antibiotík.

Sú všetky tieto pocity normálne?

Čo všetko ešte môžem pociťovať prvý týždeň po augumentácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je v tak skorom období do 3 mesiaca kontaktovať vždy svojho chirurga. Každá operácia môže byť iné, tak ako aj pocity. U jednej ženy pocity štípania a tlaku môžu byť normálne a u druhej ženy s inou operáciou, tie isté pocity môžu znamenať nekrózu a počíajúcu infekciu.

Chirurga/kliniku si vyberáte na základe dôvery, aj pre prípad komplikácií. Vyberáte si nielen podĺa ceny, ale aj podĺa kvality a komunikácie.

Nie sme čarodejníci, ale lekári. Zákrok nie je kúzlo, ale operácia.

Takže je normálne, že sa vyskytujú komplikácie, zápaly, opuchy, modriny a krvácania...
Dôležité je riešiť veci správne a včas.

Nesmie sa riešiť síce včas ale nesprávne alebo správne ale neskoro.