Je možná modeláž prsníkov bez použitia implantátov, keď po rokoch dojčenia stratili objem a tvar?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o mojom probléme.

Je možná modeláž prsníkov bez použitia implantátov aj v prípade, že po rokoch dojčenia stratili objem a tvar?

Viem, že pri prsníkoch, ktoré obsahujú „hmotu" toto nie je problém.

Čo však, ak sú prsia veľkosti B?

Je možné využiť metódu „internal bra"?

Ďakujem

Dobrý deň,

internal bra je postup použitia stehov na vytvarovanie podprsníkovej ryhy, jej stabilizáciu vrátane tkaniva, aby sa obmedzilo najmä poklesnutie implantátov a aj prsného tkaniva pri modelácii.

Technika internal bra neslúži na pridanie nového objemu.

Modelácia sa často robí aj u žien s malým základom. Prsia nemusia byť vždy veľké. Veľa žien v posledných rokoch chce prsia len spevniť a neche ich zväčšiť. Pri modelácii odstránime len kožu a zachováme všetok objem, ktorý máte. Čiže prsník sa reálne výraznejšie nezmenší.

Následne po modelácii sa vždy vie žena rozhodnúť, že predsa by len nejaký objem chcela. Preto sa môže v akomkoľvek neskoršom období vložiť aj malý implantát, ale aj nemusí.