Musia so zverejnením fotografií detí na sociálnych sieťach súhlasiť obidvaja rodičia?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

našla som zverejnené fotky svojich malých detí na sociálnej siete bez môjho vedomia a súhlasu. Som rozvedená a fotky deti vznikli počas víkendovej oslavy na návšteve deti u otca. Boli zverejnené cudzou osobou, nie otcom deti.

Musíme súhlasiť obaja rodičia s ich uverejnením?

Stačí to, ak súhlasil iba otec?

Ja som zásadne proti.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z Vašej otázky nevyplýva, či ste obaja rodičia zákonnými zástupcami Vašich detí. Ani fakt, že deti boli zverené do Vašej výlučnej starostlivosti nezbavuje Vášho bývalého manžela možnosti konať ako zákonný zástupca Vašich detí. V príslušnom rozsudku by muselo byť výslovne uvedené, že Vášmu manželovi boli obmedzené/pozbavené rodičovské práva.

Ak platí, že ste obaja zákonnými zástupcami Vašich detí, je na oprávnené zverejnenie fotiek na sociálnej sieti dostatočné, ak s tým súhlasí jeden z rodičov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk