Môže otec prepísať na mňa auto, keď som prešla osobným bankrotom?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o informáciu. Využívam staršie vozidlo môjho otca, ktoré by chcel prepísať na mňa.

Môžem si ho napísať na seba, keďže som prešla osobným bankrotom?

Konkurz súd vyhlásil ešte v roku 2016, čiže som ho riešila ešte po starom.

Ďakujem

Dobrý deň,

vychádzam z toho, že trojročné skúšobné obdobie, ktoré začalo právoplatnosťou uznesenia o povolení oddlženia už uplynulo a pohľadávky Vašich veriteľov, ktoré neboli v rámci oddlženia uspokojené, sú nevymáhateľné.

V tom prípade by prepis staršieho vozidla na Vaše meno pre Vás nemal predstavovať žiadne riziko.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk