Prečo sa nezobudím na plač svojho dieťaťa?

Zodpovedané
28. sep 2023

Dobrý deň,

som krátko po pôrode (rodila som 26.9.) a mám tvrdý spánok. Túto noc mám dcérku prvý raz pri sebe. Dvakrát sa stalo, že ma budila pacientka ležiaca vedľa, aby ma upozornila na moje plačúce dieťa. Ja som ju vôbec nepočula.

Mám to riešiť s odborníkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade gratulujem k bábätku. 🙂

Posledné dva dni či viac, boli dňami, ktoré si vyžadovali vašu veľkú snahu, energiu, nielen fyzickú ale aj mentálnu. Je preto veľmi prirodzené, že ste unavená a zaspíte.Spánok človeka vie byť po extrémnom výdaji energie veľmi tvrdý a pokiaľ je človek v hlbokej fáze spánku, tak oveľa ťažšie reaguje na podnety z vonkajšieho sveta.

Je pokojne možné, že vedľa ležiaca pacientka nespala, a preto ju plač vášho bábätka hneď vyzval k akcii. Niekedy aj to prebúdzanie chvíľku trvá. Ak ste ešte v pôrodnici, môžete sa o tom porozprávať s lekárom počas vizity, že či vám náhodou niečo nechýba (výsledky krvných testov), čo by podporovalo vyčerpanie.

Pôrod je veľká udalosť v živote ženy a je naozaj veľmi dôležité si dopriať čas na regeneráciu. Keď prídete domov, pokúste sa mať čo najviac oddychu. Čakajú vás týždne, kedy sa budete zoznamovať, vzájomne vylaďovať s dcérkou a hľadať spôsoby ako fungovať ako rodina. Na to všetko, čo vás čaká, je nevyhnutné načerpať silu spánkom. Využite momenty, kedy si budete vedieť dopriať spánok. Všetko ostatné počká.

Prajem vám veľa síl a energie do týchto prvých týždňov a keby čokoľvek, pokojne sa ozvite.

Mgr. Katarína Žilák
info@vydumamky.sk
www.vydumamky.sk