Mám tinnitus. Pomôže mi čínska medicína?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

mám tinnitus.

Pomohla by mi aspoň trochu čínska medicína?

Ďakujem

Dobrý deň,

sú dva druhy hučania v ušiach - tinitu. Jedno je jemné šumenie, to sa väčšinou prejavuje u starých ľudí.

Pokiaľ ide o nepríjemné pískanie, silné hučanie alebo zvonenie, tak väčšinou je vyvolávajúcou príčinou stres a dennodenná psychická záťaž. Človek má vzorce správania, ktoré ho dostávajú do situácií v rodine, práci, ktoré u neho vytvárajú silné vnútorné napätie. Tento druh tinitu sa dá v niektorých prípadoch zmierniť pomocou čínskej fytoterapie. Vhodná je aj kombinácia s akupunktúrou.

Treba prehodnotiť priority v živote, aby ste odbúrali čo najviac stresu. Čím kratšie tinitom trpíte, tým väčšia je šanca sa z neho vyliečiť.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/