Aké bylinky pomôžu na liečbu furunkulu?

Zodpovedané
10. okt 2023

Dobrý deň,

na stehne sa mi z podkožnej vyrážky vytvoril furunkul. Niekoľko rokov som tam mala hrčku a neriešila som to. Teda maximálne som si to doma neodborne tlačila a podráždila. Momentálne mám 2 cm tmavý červený fľak a okolo toho jemnejší červený zápal, priemer asi 7 cm. Kožná doktorka mi dala antibiotiká Amoxsiklav a na noc zabaliť stehno s masťou Ichtoxyl.

Je niečo, čo môžem použiť cez deň, aby som urýchlila hojenie?

Včera mi odtiaľ vyšlo trochu hnisu, tak si to udržujem čisté a obväzujem.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť čaj z púpavových a fialkových listov.Najlepšie by však bolo užívať zmes 011 Pätoro uhasení sopky – Wu Wei Xiao Du Wan, v tej je aj púpava aj fialka. Nájdete na internete. V dávke 2x 24 guličiek denne. Dávku je dobre po zmenšení furunkulu, alebo o 7 dní znížiť na polovicu. Potom neskôr na tretinu a brať do vyhojenia. V balení je 200 guličiek, tak si to treba vypočítať, aby Vám to vyšlo do konca liečby. Môžete brať aj súbežne s antibiotikami.

Z lokálnej liečby je vhodný zelený íl – zeolit . Zmiešať s vodou na kašičku, natrieť a nechať zaschnúť.

Ak by ste mali k dispozícii biolampu, tá tiež výrazne urýchľuje hojenie. Dobré je nasvecovať modrým svetlom 1-2x denne.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak emailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/