Dá sa otehotnieť pomoc IVF a techník ICSI, MACS s takýmto spermiogramom?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

raz som bola prirodzene tehotná a dieťa zomrelo. Snažíme sa od januára 2021 o ďalšie dieťa, no nedarí sa. Manžel mal v apríli zlé výsledky spermiogramu. Teraz v septembri sa ešte zhoršili. Morfológia apríl 2% a teraz 1%. Šancu na prirodzené otehotnenie sme už vzdali.

Objem: 1,4 ml
Koncentrácia spermií (10x6/ml): 1,6
Celkový počet spermií (10x6): 2,24
Ph: 8,5
Motilita spermií:
Celková %: 25
progresívne a+b : 22
Neprogresívne: 3
Nepohyblivé: 75
Morfológia: 1%
Vady hlavičiek: 59
Vady krčkov: 35
Vady bičíkov: 5

Dá sa otehotnieť pomoc IVF a techník ICSI, MACS s takýmto spermiogramom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk