Testy sú negatívne, ale cítim mrvenie v okolí panvy. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
9. nov 2019

Dobrý deň,

mám 14 a 18 ročné deti. Po smrti manžela som si našla priateľa a pokúšame sa o bábo. Pred skoro dvomi rokmi som v 9. týždni potratila za zákroku v nemocnici.

Menzes sa mi upravil, ale posledných 6 mesiacov mi kolíše. Plus mínus 3 - 4 dni. Lekárka mi pred 3 mesiacmi predpísala Duphaston a kyselinu listovú. Medzitým mi zistili anémiu.

Pred tromi mesiacmi mi vymeškala menštruácia, začala som užívať Duphaston a menzes sa znovu objavil. Bolia ma prsia a už 1,5 mesiaca cítim šťuchanie a mrvenie. Ako keby otáčanie. Je to v oblasti panvy a podbruška. Niekedy je to intenzívnejšie, niekedy menej. Čo sa týka vetrov, tak tie sú v poriadku. Občas cítim zvýšenú kyselinu. Testy sú negatívne.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte menzes a vaša gynekologička vás vyšetrila a nezistila graviditu, tak s najväčšou pravdepodobnosťou naozaj nie ste tehotná. Žena začína cítiť prvé pohyby okolo 20. týždňa tehotenstva a neskôr, takže ak by ste boli tehotná, ultrazvukovým vyšetrením v tomto týždni by už spoľahlivo bolo vidno, ak by v maternici bol plod. Treba odlíšiť či ťažkostí, ktoré udávate nie sú skôr spojené napríklad s horším trávením apod. Nepíšete váš vek, platí však, že po 35. roku života ženy po viac ako 6 mesačnej neúspešnej snahe o graviditu je vhodné absolvovať konzultáciu v centre asistovanej reprodukcie práve vzhľadom na znižujúcu sa zásobu a kvalitu vajíčok.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková