Ako sa dá doplniť hladina progesterónu?

Zodpovedané
15. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už rok sa snažíme o bábätko a teraz mi bola zistená nízka hladina progesterónu. Gynekológ mi predpísal od 18 DC po 28 DC Progestanelle. Do 24 hodín po užití prišla silná migréna s aurou. Lieky vymenil a mám Duphaston.

Bojím sa, že reakcia tela bude rovnaká. V minulosti som užívala antikoncepciu a migrény začali až po užívaní. Po vysadení som ich už nemala, až teraz po tabletke.

Budem môcť mať niekedy deti, keď mi nesadne ani Duphaston?

Dá sa hladina progesterónu aj inak doplniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

možnosti je samozrejme viac, ale bohužiaľ sú ženy, ktoré so zmenami hormonálnych hladín majú migrénozne stavy aj v prirodzenom cykle.

Zaujímavé je ale, že ich máte aj pri hormonálnej antikoncepcii aj pri suplementácii progesterónu, kedže mechanizmy sú protichodné. Je totiž potom možné, že to nesúvisí s medikamentóznou liečbou.

Dr. Rybanska