Môže synovi nevyhovovať nosič?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

pre 11-týždňového syna mám nosič Rischino Flexible. Synček meria 65 cm a váži cez 6 kg. Jeho nastavenie som konzultovala aj priamo s predajcom a s jeho pomocou sa mi nosič podarilo nastaviť správne. Avšak syn v ňom vydrží len 10 - 15 minút a z ničoho nič sa veľmi rozplače. Vyzerá to tak ako keby ho niečo bolelo. Niekedy v ňom nevydrží ani 10 minút.

Rozmýšľam aj nad tým, že by som vyskúšala šatku. Moja výška je 158 cm a veľkosť oblečenia nosím väčšinou 34, občas 36. Netuším, či v nej bude spokojný, keďže v nosiči sa mu zjavne nepáči.

Je možné, že mu daný nosič nevyhovuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvod nespokojnosti v nosiči môže byť naozaj rôzny a dokonca to ani zakaždým nemusí byť ten istý dôvod.

Spísali sme o tom aj blog. Môžete si ho prečítať a možno prídete na niečo, čo Vášho synčeka trápi a čo mu vadí: https://www.sestrice.com/420-sk/detsky-plac-pre...

Asi najčastejšou príčinou nespokojnosti je potreba sa dojčiť - ak dojčíte. Nezáleží na tom, či sa dieťatko 5 minút predtým dojčilo. Akonáhle si ho dáte na seba, tak cíti mlieko a chce sa dojčiť. Vtedy je riešenie najjednoduchšie - naučiť sa dojčiť v nosiči.

Inokedy je to nepohodlné oblečenie - dupačky, tesné oblečenie, zipsy, gombíky. Možno tesná plienka alebo štítky na oblečení (aj s tým sme sa už stretli).

Sú deti, ktoré potrebujú počas nosenia veľa vestibulárnej stimulácie - teda pohybu. Vtedy je najlepšie rýchlo dieťa nahodiť do nosiča a vybehnúť von, hýbať sa, nezastavovať.

Kľudne nám môžete poslať fotky, ako máte nosič nastavený a pozrieme to aj my 🙂

Už sa nám stalo aj to, že sa detičky hnevali v nosiči a páčilo sa im len v šatke. Alebo im jeden nosič nesadol a iný áno.

Predtým, než si kúpite iný nosič alebo šatku by sme Vám radili si to vyskúšať. Buď cez požičovne a eshopy. Ich zoznam nájdete tu: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid...

Plus v Bratislave je ešte Babywearhouse. Alebo nám napíšte a šatku Vám na skúšku vieme požičať aj my. Pri Vašej výške a konfekčnej veľkosti vám bude stačiť veľkosť 5, gramážovo kľudne okolo tých 240.

Prípadne sa viete spojiť s podpornou skupinou nosenia alebo poradkyňou nosenia vo vašom okolí: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid...

Aj toto je spôsob, akým môžete skúsiť iné nosičské pomôcky.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nám napísať ♥

Vaše Sestrice