Mám správne uviazané trojtýždňové bábätko v Manduce?

Zodpovedané
27. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia.

Mám v elastickej.šatke Manduca správne uviazané trojtýždňové bábätko?

Existuje video alebo návod o možnosti ako novorodenca v takejto šatke aj kojiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

s elastickou šatkou sa môže viazať tento úväz, ktorý máte - kríž s kapsou dnu. Len odporúčame roztiahnuť obidva popruhy, aby bol chrbátik s elastickou šatkou dostatočne fixovaný - tiež ju môžete vytiahnuť vyššie pri krku bábätka, aby hlavička bola dostatočne fixovaná.

S elastickou šatkou sa väčšinou viaže úväz kríž s kapsou von - kde si šatku naviažete na seba (dostatočne pevne utiahnutá) a do nej už len vložíte bábätko. Takto je telíčko bábätka fixované 3 pruhmi elastickej látky.

Návod, ako dojčiť v šatke je, že si bábätko v šatke spustíte o niečo nižšie - uvoľníte šatku a uviažete nižšie, alebo rovno si bábätko uviažete nižšie na stranu z ktorej sa bude dojčiť, mierne sa predkloníte spolu s istením hlavičky jednou rukou a druhou ponúknete bábätku prsník. Potom sa narovnáte.

Veľmi dôležité je, aby pri dojčení (aj v šatke) malo bábätko správne prisatie, ktoré zabezpečí dostatočné pitie z prsníku (asymetrické prisatie, bradička je zaborená v dvorci, noštek je voľný, aby bábätko mohlo počas dojčenia pohodlne dýchať. Aj tu platí, že bábätko dávame k prsníku, nie prsník k bábätku.)

Ak by ste mali ďalšie otázky, kľudne nám napíšte, radi poradíme viac 🙂

Pekné sviatočné obdobie želáme,
za Sestrice
Barbora