Ktorá elastická šatka je vhodná pre novorodenca?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

hľadám elastickú šatku pre novorodenca. Neskôr ho chcem začať nosiť vo Vašom nosiči, ktorý je pre staršie detičky. Dovtedy by som chcela skúsiť šatku, hoci nie som moc šatkový typ. Prvého syna som nosila hlavne v nosiči od narodenia, občas šatka.

Potrebovala by som niečo, čo sa bude dobre a ľahko viazať a vystačí na prvé mesiace. Rada by som kúpila niečo bazárové a nosené. Syn sa narodí v auguste, čiže je možné, že v začiatkoch bude teplo.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

elastickú šatku na leto veľmi neodporúčame. Sú to tri vrstvy nie veľmi priedušného materiálu, ktoré idú cez dieťatko a najmä v horúcom počasí to nie je veľmi komfortné.

Ak by ste na bazári našli napríklad elastickú šatku MINU, táto je vyrobená z Modal Tencel-u, osobne sme ju aj testovali a bola vyhovujúca aj v teplejšom počasí. Zároveň je trochu pevnejšia ako bežné elastiky a nemá tendenciu sa tak veľmi vyťahať.

Všeobecne pri kúpe elastickej šatky z bazáriku si dajte pozor na to, ako intenzívne bola používaná, aká bola o ňu starostlivosť (v čom a ako bola praná), nakoľko je vyťahaná, resp. zachovalá.

My osobne najradšej na novorodencov a teplé počasie odporúčame pevnú šatku v gramáži od 180 do maximálne 240. Viac nie. Kľudne aj čistá bavlna alebo s prímesou tenclu, hodvábu, bambusu, merina. Pri hodvábe len pozor na starostlivosť, treba ho prať ručne.

Veľmi príjemné šatky v tejto gramáži nájdete aj našej výroby, ale aj Ellevil, Little Frog (s bambusom), Didymos Prima, Vatanai, Yaro, Yako Yako, niektoré Luluna Slings...

Veľkosť si vyberáte podľa vašej konfekčnej veľkosti - do 36 vám stačí 5, od 36 do 40 šestka a 42 vyššie 7čka. Ak ste medzi, zvoľte väčšiu veľkosť, centimetre naviac sa vždy zídu.

S takouto tenučkou, zanosenou šatkou sa skvele pracuje a dieťatko viete uviazať do úväzu Kríž s kapsou dnu, ked pri zhrnutých pruhoch ide cez dieťatko iba jedna vrstva šatky (menej šatky, menej tepla).

S výberom šatky Vám vieme pomôcť. Ak by ste si vybrali nejaké konkrétne na bazári, ktoré Vás zaujmú cenou a zložením, napíšte nám.

V prípade akýchkoľvek otázok sa pýtajte ďalej ♥

Vaše Sestrice