Aký nosič mám zvoliť pri bolestiach chrbtice?

Zodpovedané
4. aug 2019

Dobrý deň,

mám nosič Storchenwiege nastavený poradkyňou nosenia. Ale aj tak po pár minútach ma bolia kríže. Bolesť ma obmedzuje v pohybe aj po zložení nosiča. Problémy s krížami som mala aj pred otehnotnením. Žiadny vážny nález som nemala.

Kde je chyba?

Aký nosič mám zvoliť pri bolestiach chrbtice?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na Vašom mieste by sme skúsili ešte pár ergonomických nosičov vyskúšať,, ktoré májú pevnejšie vystužený bedrový pás ako Storchenwiege. Možno to bude slabšou oporou v oblasti brucha.

Dôležité pri pohodlnom honosení je správny postoj - treba spevniť vnútorné svaly (core tela) a nedávať chrbticu, zadok a panvu do neprirodzenej polohy (neprepínať sa v krížoch).

Počas tehotensva a po pôrode je naozaj dôležité spevniť svaly, ktoré nám pomáhajú pri kažodennej manipulácii s bábätkom - cvičiť cviky na chrbát a brucho, ktoré, keď sa posilní, tak nám pomôže držať ostatné svaly.

Ak aj pri inom nosiči budete pociťovať bolesť krížov, skúste sa nakontaktovať na fyzioterapeutku, ktorá Vám pomôže so správnym držaním tela, posilnením svalov.

Ak nám napíšete, z ktorého ste kraja, tak Vám možno budeme vedieť odporučiť.

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora