Aký nosič je vhodný pre 7,5-mesačného syna a matku, ktorá trpí častými bolesťami krížov?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nosiča pre 7,5-mesačného syna, ktorý váži viac ako 9 kg. Máme šatku Minu, ale do nej je už ťažký a skĺzava sa dole.

Našla som novinku, ale obávam sa jednostranného nosenia i napriek tomu, že mi to príde pre dieťa praktické.

Mám však lumbálnu hyperlordózu, čiže časté bolesti v krížoch. Pri dcérke som používala Rischino, ale ten mal kvantum popruhov a zaťahovaní, tak som ho radšej nepoužívala.

Aký dobrý, kvalitný, ľahko naťahovací a nastavujúci nosič odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento druh "loopu" by sme vzhľadom na váhu Vášho dieťatka a Vaše bolesti krížov neodporúčali. Je to nosičská pomôcka, ktorá je vhodná na občasné poponášanie. A aj sama píšete, je to najmä jednostranná záťaž. Je fajn pre deti, ktoré už samé behajú a občas sa vypýtajú na ruky.

Pohodlnejšia verzia tohto je Ring Sling:

Ak potrebujete plnohodnotnú pomôcku na nosenie, tak by sme odporúčali pevnú šatku alebo nosič.

Ak by ste sa rozhodli pre pevnú šatku, pozerajte gramáž od 280 vyššie. Buď čistú bavlnu alebo kľudne aj s prímesou - ľan, tencel, konope, merino...

Veľkosť šatky sa vyberá podľa vašej konfekčnej veľkosti. Do 36 stačí 5ťka, od 38 do 42 šestka, nad 44 sedmička. Ak ste niekde medzi, vyberte vždy radšej dlhšiu 🙂

S pevnou šatkou viete okrem klasického KSK - https://www.facebook.com/watch/?v=390578811604387 uviazať aj jeho nosnejšiu verziu:

Alebo viazať Dvojitý kríž:

Ten je super v tom, že si ho na sebe previažete a dieťa vyberáte a vkladáte podľa potreby a bez nutnosti ho znovu viazať 🙂. Tento úväz je aj veľmi nosný a pohodlný.

Ak by ste sa rozhodli pre nosič, najlepšie by bolo vyskúšať si ich viac. Tak zistíte, ktorý Vám bude najlepšie vyhovovať. Nosiče sú ako boty - nie každý Vám sadne.

V Bratislave máte túto možnosť v Babywearhouse na Lužnej - https://babywearhouse.sk/

Prípadne skúste na tejto mape nájsť nejaký obchod alebo požičovňu bližšie k Vám: https://www.google.com/maps/d/u/3/viewer?fbclid...

Pozerajte už najmä toddler nosiče. Veľmi obľúbené a jednoduché na nastavenie sú napríklad naše Sestrice Carrier PLUS, Moyo Maxi Size, NoMa 3 🙂.

Môžete prípadne pozrieť aj jednoveľkostné Vatanai nosiče. Tam je tých praciek ešte menej, alebo drahšie Artipoppe.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ♥

Vaše Sestrice