Som po pôrode a mám veľmi výraznú inkontinenciu. Má gynekológ možnosť predpísať inkontinenčné vložky?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

som po pôrode a mám veľmi výraznú inkontinenciu.

Má gynekológ možnosť odoslať na rehabilitácie k fyzioterapeutovi, alebo predpísať inkontinenčné vložky?

Hradí niečo z toho poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, gynekológ má možnosť predpísať pomôcky pre inkontinených v závislosti od stupňa inkontinencie v limite, ktorý hradí zdravotná poisťovňa.

Taktiež má možnosť doporučiť skúseného fyzioterapeuta, ktorý sa zaoberá cvičením svalov panvového dna.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková