Som 5 mesiacov po pôrode a trpím únikom moču. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

som 5 mesiacov po pôrode a mám problém s únikom moču. Na začiatku to bolo len trošku, ale teraz mám pocit, že akonáhle mi treba močiť, tak nedokážem moč udržať.

Moč má aj dosť čudný zápach.

Čo mi pomôže?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode sa ženy často stretajú s tzv. stresovou inkontinenciou moču, ktorá sa prejavuje únikmi moču pri námahe, zdvíhaní ťažkých bremien, kašli, kýchaní.

U Vás podľa Vašich slov dominujú príznaky ako urgencie a zapáchajúci moč. V tomto prípade by som odporúčala návštevu lekára za účelom vylúčenia močovej infekcie. Ak sa nepotvrdí, bude treba pátrať ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková