Ako riešiť únik moču u trojročnej dcérky?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka je odplienkovaná od 2 rokov a všetko bolo v poriadku. Dovŕšila 3 roky, tak sa jej začalo stávať, že sa vyciká a potom o pár minút povie, že sa jej cvrklo. Na nohavičkách má 1 alebo 2 kvapky moču. Trvalo jej to asi mesiac a potom 2 mesiace nič a teraz znova po každom cikaní si cvrkne. Moč má vyšetrený a nemá v ňom nič.

Ten prvýkrát keď to začala robiť, tak som ja ako mamina začala chodiť do zamestnania. Teraz to začala robiť ako bola už mesiac v škôlke.

Môže to byť niečo stresové a prejde to?

Z čoho by to tak mohla mať a ako to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme nevieme vylúčiť psychogénnu príčinu. Doporučila by som vyšetrenie u detského urológa, ktorý ultrazvukom vyšetrí močový mechúr. Tak zistí, či v mechúri nezostáva zbytkový moč, či dcérka dobre vyprázdňuje močový mechúr.

U malých dievčatiek môže byť príčinou ťažkostí s močením aj zúžená močová trubica.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková