Ako pomôcť 12 ročnej dcérke, ktorá trpí únikom moču?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom 12 ročnej dcérky, ktorá asi od 5. rokov bojuje s únikom moču. Pri silnom smiechu si poväčšine vždy cvrkne, niekedy je toho oveľa viac.

Keď mala cca 8 rokov, tak sme boli u detského urológa. Vraj to prejde, no neprešlo. Dcéru to trápi. Má aj nadváhu, ale cvičí.

Ako jej môžeme pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

doporučujem zopakovať návštevu detského urológa. Vprípade Vašej dcéry treba doplniť dôležité anamnestické údaje, ako zodpovedať, či úniky moču sa vyskytujú len pri smiechu, alebo sa vyskytli aj mimovoľné úniky moču v noci.

Taktiež nemám informáciu o častosti a porciách močenia, o tom, či máva náhle nutkanie na močenie spojené s únikom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková