Ako liečiť inkontinenciu po pôrode?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

pred 4 rokmi som mála dosť ťažký pôrod a odvtedy trpím dosť silnou inkontinenciou. A to hlavne pri kašli a skákaní. Na gynekológii mi pani doktoka radi vyskúšať cviky, ale nemám pocit že by to nejak pomáhalo.

Ako sa postupuje na urológii a ako prebieha vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pretrváva únik moču 4 roky po pôrode a nepomáhajú cviky panvového dna, tak je vhodné navštíviť urológa. Cieľom vyšetrenia je potvrdiť diagnózu inkontinencie moču, zhodnotiť stupeň a príčinu inkontinencie a navrhnúť liečbu.

Urológ Vám odoberie podrobnú anamnézu, doplní vyšetrenie moču, ultrasonografické vyšetrenie močových ciest. Taktiež Vás vyšetrí v gynekologickej polohe.

V prípade potreby Vám môže navrhnúť funkčné vyšetrenie dolných močových ciest.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková