Sedačka na občasné použitie

Zodpovedané
26. mar 2023

Dobrý deň,

pozerám po sedačke pre našu rodinu zo zahraničia. Chlapec ma 4r, 102cm a 14.5 kg, budú sem chodiť tak 2x za rok na cca 10 dni (preto mi príde jednoduchšie zaobstarať sedačku ako riešiť požičovňu).

Neviem či sa ešte oplatí pozerať kategórie do 105cm a o rok to riešiť nanovo alebo poriešiť niečo s väčším rozpätím a bude to mať na pár rokov. Isofix v aute nie je a ideálne aby bola polohovateľná.

Nakoľko bude užívaná len sporadicky, ideálne v nižšej cene, pripadne som pozerala aj z 2 ruky, ale zväčša sú to staršie kúsky po životnosti.

Čo by ste mi prosim poradili?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že sa chlapec už nevozí v protismere jazdy, vyberala by som už autosedačku v kat. 15-36kg, ktorú môže využívať až do 12 rokov.

Ak sa bude jednať len o kratšie presuny či trasy, je vhodná aj Joie Trillo LX. Nie je veľmi ergonomická, na dlhšie cesty pre dieťa nie je pohodlná. Taktiež nemá isofixové konektory, len háčiky na pripevnenie.

Joie i-Traver Signature je kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky. V aute je možné ju upevniť aj pomocou isofixových konektorov.

Taktiež odporúčam Cybex Solution S2 i-Fix. Jedná sa o bezpečnú a pohodlnú autosedačku s extra širokým sedákom a polohovateľnou hlavovou opierkou, s isofixovým pripojením.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek